Aktualności firm członkowskich

G-U poszerza ofertę okuć do małych konstrukcji tarasowych o system PS-L

By 27 kwietnia 2021 No Comments

G-U Polska, pionier w zakresie rozwiązań do drzwi tarasowych typu HS, uzupełnia portfolio produktowe o ofertę okuć do małych i lekkich konstrukcji tarasowych posiadających w przejściu próg.

PS-L – system okuć równolegle przesuwnych dla mniejszych konstrukcji, uzupełnia bogate portfolio produktów do drzwi tarasowych marki G-U. Obok flagowych rozwiązań do drzwi podnoszono-przesuwnych typu HS, wspomnianego PS-L, tworzą ją: PSK – równolegle-przesuwno-uchylnych oraz PS – system okuć równolegle przesuwnych. Wprowadzone rozwiązanie PS-L przeznaczone jest do mniejszych i lżejszych konstrukcji.

System PS-L. Fot. G-U Polska

System PS-L powstał z myślą o stolarce okiennej PCV z progiem w przejściu, stosowanej w takich obiektach mieszkalnych, jak domy jednorodzinne lub wielorodzinne (szeregowce). Rozwiązanie to pozwala na wykonanie drzwi balkonowych ze skrzydłem stałym i jednym skrzydłem jezdnym o maksymalnej wadze wynoszącej 200 kg.

System PS-L. Fot. G-U Polska

Drzwi tarasowe wykonane w systemie PS-L łatwo się przesuwają dzięki zastosowaniu wysokiej jakości łożysk kulkowych w wózkach jezdnych. Standardowo są wyposażone w szczotki czyszczące, które zapewniają stałe oczyszczanie szyny jezdnej, a tym samym płynniejsze przesuwanie skrzydła. System PS-L nie posiada funkcji uchylnej, jednak został zaprojektowany tak, aby uwzględniał również efektywną wentylację pomieszczeń – zapewnia rozszczelnienie po obwodzie skrzydła. Konstrukcja funkcji mikrowentylacji sprawia, że zużyte powietrze z pomieszczenia wydostaje się przez górną część skrzydła na zewnątrz, a jednocześnie świeże powietrze wpływa do wewnątrz przez dolną część.

Okna tarasowe wykonane w systemie PS-L charakteryzują się wysokim poziomem szczelności, chronią nie tylko przed przedostawaniem się do wnętrza nadmiernej wilgoci, ale również przed hałasem. Z tego powodu sprawdzają się w budynkach usytuowanych w miejscach narażonych na wysoki poziom hałasu, np. przy lotniskach, autostradach, ruchliwych skrzyżowaniach, czy szkołach.

– Dla bardziej wymagających inwestycji, opartych na zastosowaniu imponujących przeszkleń – większych konstrukcji i cięższych skrzydeł oraz na optymalnym doświetleniu pomieszczeń – rozwiązaniem pierwszego wyboru są nadal drzwi tarasowe podnoszono-przesuwne typu HS – mówi Piotr Kosmowski, ekspert G-U Polska.

Zalety rozwiązania równolegle przesuwnego PS-L marki G-U:

ŁATWY MONTAŻ – w zaledwie trzech krokach;

BOLCE RYGLUJĄCE – zapewniające możliwość precyzyjnego ustawienia docisku skrzydła;

LEKKIE PROWADZENIE – precyzyjne wózki jezdne;

WYSOKI POZIOM SZCZELNOŚCI – uszczelki dociśnięte na całym obwodzie;

BEZPIECZEŃSTWO – dzięki zastosowaniu blach zaczepowych;

FUNKCJA WENTYLACJI – wymiana powietrza bez przeciągów;

ELASTYCZNOŚĆ – możliwość dostosowania do konkretnej wersji ramy.

 

System PS-L – podstawowe parametry:

  • Szerokość skrzydła we wrębie: 560-2070 mm
  • Wysokość skrzydła we wrębie: 508-2450 mm
  • Maksymalna waga skrzydła 200 kg

 

ŹRÓDŁO: G-U Polska