Aktualności firm członkowskich

Mechatroniczna wkładka F9000 do drzwi z kontrolą dostępu

By 22 kwietnia 2021 No Comments

F9000 to wkładka mechatroniczna, umożliwiająca bezpieczne i wygodne zarządzanie dostępem do budynków oraz pomieszczeń. Z racji oferowanych funkcjonalności stanowi idealne rozwiązanie w rozbudowanych systemach kontroli dostępu, obejmujących setki, a nawet tysiące budynków i obiektów, rozproszonych na ogromnym terenie.

Klucz wykorzystujący zjawisko indukcji magnetycznej

Klucz działający w oparciu o indukcje magnetyczną. Fot. NOVET

Klucz działający w oparciu o indukcję magnetyczną zapewnia bezprzewodowe zasilanie oraz transmisję danych, które są przesyłane w zaszyfrowanej formie przy użyciu bezpiecznego algorytmu AES-128. Dodatkowo technologia indukcyjna zapewnia brak opóźnień podczas otwierania drzwi, gdyż wymiana informacji pomiędzy kluczem i wkładką zajmuje mniej niż 80 milisekund.

 

 

 

Brak konieczności kładzenia kabli

Brak konieczności stosowania okablowania w miejscu instalacji sprawia, że wkładkę można szybko i wygodnie zamontować, nawet w obiektach położonych w szczerym polu z dala od sieci zasilającej oraz w miejscach, w których stosowanie urządzeń zasilanych z sieci jest niemożliwe ze względu na częste przerwy w dostawie prądu.

Stopień ochrony IP66/67/68/69

System kontroli dostępu w oparciu o wkładki-F9000. Fot. NOVET

Bardzo wysoki stopień ochrony IP66/67/68/69 umożliwia stosowanie wkładki F9000 praktycznie w każdych warunkach atmosferycznych, także podczas zamieci śnieżnej, ulewy czy w miejscach, w których występują niskie / wysokie temperatury lub wysoka wilgotność.

Wygodne zarządzanie pracą wkładki z dowolnego miejsca na świecie

Korzystając z dedykowanego systemu kontroli dostępu, administrator może zdalnie zarządzać uprawnieniami każdego klucza z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do internetu. Autoryzację otrzymuje wyłącznie klucz, a nie wkładka. Jego zgubienie czy utrata w wyniku kradzieży, nie wiąże się z koniecznością wymiany jakiejkolwiek wkładki, gdyż wystarczy anulować uprawnienia przyznane wcześniej dla danego klucza. Uprawnienia modyfikowane są w czasie rzeczywistym i obejmują konkretne przedziały czasowe, po upływie których ważność klucza automatycznie wygasa. Dodatkowo system kontroli dostępu zbudowany w oparciu wkładki F9000 jest w pełni skalowany co oznacza, że można go dowolnie rozwijać i uzupełniać o nowe pomieszczenia czy obiekty wraz z rozwojem działalności.

Zastosowanie

Wkładka mechatroniczna F9000

Systemy kontroli dostępu oparte na wkładach F9000 znajdują zastosowanie w obiektach infrastruktury krytycznej takich jak między innymi: elektrownie, dworce, lotniska, porty, mosty, tunele, autostrady, punkty obsługi podróżnych, maszty telefonii komórkowej, serwerownie, centra danych, szpitale, laboratoria, komisariaty policji, sądy, prokuratury, bazy i obiekty wojskowe, strefy zagrożone wybuchem, budynki i obiekty administracji rządowej itp. Ponadto w oparciu o wkładki F9000 możliwe jest zbudowanie nawet bardzo skomplikowanych systemów kontroli dostępu w obiektach przemysłowych, magazynach i centrach logistycznych, galeriach i centrach handlowych, obiektach oświatowych i muzeach, halach sportowych i stadionach oraz w wielu innych rodzajach budynków i obiektów.

 

 

ŹRÓDŁO: NOVET