Aktualności firm członkowskich

Dom z Serca z drzwiami PORTA

By 19 kwietnia 2021 No Comments

PORTA DRZWI została partnerem – darczyńcą w projekcie Dom z Serca. Dzięki zaangażowaniu ponad 20 firm, udało się zbudować dom dla 16-osobowej rodziny. Szczęśliwa mama z dziećmi spędziła Święta Wielkanocne już w nowym domu.

26 marca 2021 r. był wyjątkowym dniem dla pewnej wyjątkowej rodziny. Pani Magda i jej 15-ro dzieci, podczas uroczystego wydarzenia, otrzymali klucz do nowego domu. Na uroczystość przekazania kluczy, zaproszeni zostali wszyscy partnerzy projektu, interesariusze oraz media.
Budowę domu w ramach pięknego projektu Dom z Serca zainicjowała firma Budimex, która zaprosiła do niego ponad 20 partnerów. Motywacją do działania była trudna sytuacja 16-osobowej rodziny Pani Magdy. W 2020 roku media zainteresowały się jej losem, ponieważ sąd zdecydował o odebraniu matce prawa do opieki nad jedenaściorgiem niepełnoletnich dzieci. Decyzja ta miała zapaść ze względu na trudne warunki mieszkaniowe.

PORTA dołączyła do tego projektu bez wahania. Doskonale wiemy, jak ważny dla każdego człowieka jest dom i bezpieczeństwo, jakie on daje. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc. Wierzymy, że w nowym domu nasze drzwi otworzą przed Panią Magdą i jej dziećmi nowe życie, pełne szczęścia i radości. – Renata Szymańska, Specjalista ds. Komunikacji Marketingowej.

 

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich partnerów projektu, Pani Magda i jej dzieci mogli wprowadzić się do swojego nowego domu jeszcze przed Świętami Wielkanocy. Dom został wyposażony pod „klucz” i będzie idealnym miejscem do życia. W ramach darowizny, PORTA przekazała drzwi do całego domu. Wspólnie z architektką, do wszystkich pomieszczeń wybrane zostały białe drzwi z kolekcji Porta VECTOR Premium, a do garderoby -białe drzwi łamane BETA.

Fot. PORTA

Wszystkie wnętrza utrzymane są w jasnej pastelowej palecie barw, więc białe drzwi stanowią idealne ich dopełnienie. W łazienkach zastosowano nowość w ofercie – białą regulowaną ościeżnicę Stalowa Porta SYSTEM, która wizualnie prezentuje się jak lakierowana czy okleinowana ościeżnica Porta SYSTEM. Gwarantuje jednak wysoką odporność na uszkodzenia czy podwyższoną wilgotność. Jest to szczególnie istotne w takich pomieszczeniach jak łazienka, toaleta czy kuchnia i przy intensywniejszym użytkowaniu, naturalnym przy większych rodzinach.

Życzymy Pani Magdzie, by nowy dom stał się przyjazną przestrzenią, w której jej dzieci będą miały odpowiednie warunki do nauki i rozwijania swoich talentów. – Renata Szymańska, Specjalista ds. Komunikacji Marketingowej.

 

Partnerzy akcji: Budimex, OBI, .mdd, Orange Polska, RedNet Property, Black Red White, Porta Drzwi, RTV EURO AGD, AkzoNobel, Dyckerhoff Polska, FBSerwis, Candellux Lighting, Land Tech, TLC Rental, Algeco, Integrity Partners, Blue Energy, Fundacja iSowa, Clean Time, Confirme, Firma Krzak, Psujek Design, Procontent , Synertime, Komunikacja+

ŹRÓDŁO: PORTA Drzwi