Aktualności POID

Unikalne cechy systemów aluminiowych Ponzio

By 14 kwietnia 2021 No Comments

Systemy aluminiowe w ciekawy sposób kreują przestrzeń nowoczesnej architektury. Co istotne, zastosowane rozwiązania służą latami, niezmiennie funkcjonalne, bezpieczne i komfortowe w codziennym użytkowaniu.
Tworząc najnowsze rozwiązania, nadajemy im dodatkowo unikalne, a zarazem intuicyjne cechy, dzięki temu wyroby w systemach Ponzio wyróżniają się na rynku. Właśnie takie walory posiada system odstawno-przesuwny Ponzio SL1700TT.  W „katalogu” produktów konkursowych lokuje się w kategorii „Okna i drzwi balkonowe”. Przeznaczony jest zarówno do domów, hoteli, jak i nowoczesnych apartamentów.

Ponzio SL1700TT to innowacyjne i zaawansowane rozwiązanie, które łączy zalety drzwi przesuwnych i okna rozwiernego. Intuicyjny obrót klamki jest w pełni zsynchronizowany z odsunięciem skrzydła od ościeżnicy, co powoduje płynne przesunięcie skrzydła po wyznaczonym torze bez tarcia uszczelki domykowej o ościeżnicę. Ryglowanie po całym obwodzie skrzydła zapewnia równomierną siłę docisku i równocześnie wysoką szczelność – zarówno na warunki atmosferyczne, jak i akustyczne. Końcowy etap zamykania jest analogiczny jak w oknie rozwiernym, co powoduje, że szczelność wyrobu jest bardzo wysoka.
Drzwi wykonane w tym systemie wyróżnia niezawodność i wygoda w użytkowaniu.  Nawet przy dużym ciężarze skrzydła, drzwi lekko się otwiera i zamyka. Oprócz łatwości i komfortu użytkowania, system gwarantuje też pełne bezpieczeństwo pod kątem odporności na włamanie (możliwość uzyskania klasy RC2). Co ważne, utrzymuje również wysoką izolacyjność termiczną (występuje w 3 wariantach, zależnie od wymagań w tym zakresie).
Szeroki zakres wymiarów skrzydła sprawia, że można go zastosować w wielu opcjach, np. jako okna przesuwne przy blacie kuchennym, jak i drzwi tarasowe na pełną wysokość pomieszczenia.