Aktualności firm członkowskich

System kontroli dostępu uniwersalnego zastosowania

By 26 marca 2021 No Comments

Nowoczesna kontrola dostępu jest jednym z najważniejszych elementów zapewniających bezpieczeństwo i stanowi  integralną część każdego nowoczesnego budynku. Postęp technologiczny wymusił stosowanie bardziej bezpiecznych i wyrafinowanych sposobów zabezpieczenia mienia niż konwencjonalne sposoby.

Mowa o systemach kontroli dostępu produkowanych przez firmę SOMMER, jednego z liderów na rynku rozwiązań w tej dziedzinie. Firma SOMMER oferuje profesjonalne rozwiązania o różnym stopniu skomplikowania i funkcjonalności. Jest to wynikiem użycia wysokiej jakości komponentów, łatwej obsługi, a także starannego wykonania.  Jednym z wiodących systemów kontroli dostępu jest ENTRAsys+, który daje możliwość otwarcia drzwi, furtki lub bramy jednym dotknięciem palca.

Specjalnie przygotowany skaner odcisków palców ENTRAsys+ otwiera bramy garażowe, wjazdowe i drzwi wejściowe lekkim ruchem palca dzięki funkcji rozpoznawania biometrycznego. Warto wspomnieć, ze biometria jest najbezpieczniejszym i najwygodniejszym narzędziem służącym do autoryzacji. W systemie ENTRAsys+ zastosowano nowoczesny czujnik stripe, który zapewnia dokładne i szybkie rozpoznawanie odcisku palca. Warto też wspomnieć o dużej pojemności pamięci systemu, co daje możliwość  zapisania od 50 do 80 odcisków palców, a tylko 9 z nich może otrzymać uprawnienia administratora. System dostępu zapewnia maksymalną ochronę przed hakerami dzięki 128-bitowemu szyfrowaniu. Większy komfort zapewnia zintegrowane oświetlenie i ogrzewany obszar skanowania.

Istnieje również możliwość wysyłania sygnału z opóźnieniem czasowym. Dodatkowo funkcja Access Control po kilku próbach nieuprawnionego dostępu umożliwia wysłanie polecenia radiowego do kolejnego odbiornika, który jest połączony z systemem alarmowym.

 

ŹRÓDŁO: SOMMER Polska