Aktualności firm członkowskich

NOVET laureatem konkursu PARP

By 24 listopada 2020 No Comments

W konkursie „100 najlepszych projektów na zwiększenie poziomu cyfryzacji w firmie”, zorganizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), nagrodzony został projekt platformy B2B, zgłoszony przez firmę NOVET.  

Platforma B2B firmy NOVET jest zintegrowana z wewnętrznym systemem ERP, umożliwiając automatyzację procesów sprzedaży. Dodatkowo usprawnia obsługę klientów oraz partnerów biznesowych, gdyż mogą oni samodzielnie przeglądać ofertę oraz składać zamówienia. Co równie istotne, po zalogowaniu klienci otrzymują spersonalizowane dane w postaci indywidualnych cen, uwzględniających wszystkie przewidziane dla nich rabaty, promocje i oferty specjalne, a dodatkowo posiadają dostęp do pełnej historii swoich zamówień, wystawionych faktur oraz list zakupowych.

Pod względem technicznym warto zwrócić uwagę na zastosowanie technologii Responsive Web Design (RWD), która umożliwia wygodną obsługę platformy przy użyciu technologii mobilnych, takich jak smartfony i tablety. Z kolei wygląd i przejrzystość interfejsu oraz sposób funkcjonowania platformy wpisuje się w aktualnie obowiązujące trendy w zakresie projektowania użytecznych i przyjaznych dla klienta serwisów internetowych, zgodnych z zasadami UX (User Experience).

Innowacyjność projektu jest związana z tym, że łączy on cechy portalu informacyjnego z platformą B2B i zawiera obszerne informacje na temat nowoczesnych technologii, funkcjonalnych rozwiązań oraz poszczególnych produktów zgromadzonych w katalogu online. Oprócz profesjonalnych odbiorców z branży, technologów, inżynierów, architektów, projektantów wnętrz czy innych specjalistów, serwis przeznaczony jest również dla osób spoza branży, poszukujących w sieci rzetelnych informacji dotyczących okuć budowlanych, zabezpieczeń oraz systemów kontroli dostępu.