Aktualności firm członkowskich

Case study FAKRO: Komfortowa Farma

By 12 października 2020 No Comments

Leżąca w okolicach miejscowości Nijmegen osada Persingen znana jest jako najmniejsza wioska w Holandii. Stara farma w tej spokojnej, zacisznej miejscowości, została przekształcona w nowoczesną i komfortową rezydencję. Duże, nowoczesne przeszklenia wypełniające ściany i dachy, dostarczają dużą ilość naturalnego światła do wnętrz, tworząc jasną i przyjazną atmosferę.

» Kompleksowe doświetlenie budynków

Dwa budynki tego domostwa prezentują się nowocześnie i świeżo. Strzecha pokrywająca ich dachy nadaje im naturalnego, wiejskiego stylu. Okna i drzwi wykorzystane w tej renowacji to produkty marki FAKRO. W oczy od razu rzucają się bardzo ciekawie wykończone drzwi frontowe. Nad nimi zainstalowano dodatkowe przeszklenie, a jeszcze wyżej, już na połaci dachu, całe zespolenie zakończono oknem dachowym FNP. Takie zestawienie sprawia, że wejście do domu wygląda bardzo estetycznie, zarówno od zewnątrz, jak i od strony wnętrza, a także zapewnia bardzo dobre doświetlenie komunikacji na parterze. Sypialnia na poddaszu jest wypełniona światłem dzięki dużym oknom dachowym FDY-V/U U3 proSky. Obszerne pionowe przeszklenia INNOVIEW zapewniają piękny widok na otaczającą dom zieleń.

Trwałe i stylowe okna

Na parterze drugiego z budynków zlokalizowano przestronny garaż, pokój z dodatkową kuchnią oraz biuro wyposażone w kolejne duże przeszklenia INNOVIEW. Przez te ponadczasowe, drewniano-aluminiowe okna rozpościera się widok na ogród z basenem. Tutaj poddasze doświetlono obrotowymi oknami dachowymi FTP-V i zorganizowano na nim siłownię. Wszystkie okna dachowe i pionowe marki FAKRO prezentują się bardzo estetycznie, a jakość ich wykonania zapewnia trwałość i komfort użytkowania na lata. Ostateczny efekt renowacji to wypełnienie wnętrz naturalnym światłem i zapewnienie domownikom kontaktu z otaczającą naturą.

Informacje o realizacji: 

» Typ obiekty: dom wolnostojący
» Miejsce: Persingen, Holandia
» Projekt architektoniczny: projekt inwestora we współpracy z architektem
» Zastosowane produkty FAKRO: 5 x drzwi wejściowe INNOVIEW LINE; 27 x okno pionowe INNOVIEW; 12 x roleta plisowana APF; 1 x okno dachowe nieotwierane FNP; 6 x okno dachowe o podwyższonej osi obrotu FDY-V/U Duet proSky; Okna obrotowe FTP-V