Aktualności firm członkowskich

Deceuninck w Europie redefiniuje swoje ambicje i priorytety oraz odświeża visual

By 24 września 2020 No Comments

Co kilka lat, każda duża międzynarodowa firma musi zweryfikować swoją pozycję na rynku. Czy wciąż stoimy przed tymi samymi wyzwaniami, co wczoraj? Czy nadal właściwie komunikujemy się z naszymi klientami? I czy wciąż jesteśmy zgodni z naszymi ambicjami? To są ważne pytania, które trzeba sobie zadać, a odpowiedzi na nie mogą prowadzić do zmiany strategii pozycjonowania marki.

Rok 2020 jest rokiem takich właśnie zmian dla marki Deceuninck. Wewnętrzne i zewnętrzne badania doprowadziły nas do przedefiniowania naszych ambicji i priorytetów. Wszystko po to, by sprostać nowym oczekiwaniom i potrzebom rynku.

„Naszym celem nie było wprowadzenie radykalnych zmian. Pozostajemy wierni naszym korzeniom i potwierdzamy  to, co naszym zdaniem jest najważniejsze oraz to, na czym chcemy się skupić.  W pierwszej kolejności stawiamy na niezawodność, ponieważ chcemy, by nasi klienci postrzegali nas jako prawdziwego i zaufanego partnera, a nie tylko dostawcę profili. Po drugie, kładziemy nacisk na innowacyjność, ponieważ od zawsze była ona istotną częścią naszego DNA – jednak chcemy wyjść poza produkt. Naszym celem jest stać się dostawcą kompletnych rozwiązań dla naszych klientów, dzięki oferowaniu usług wykraczających poza produkt i udzielaniu wsparcia na wiele sposobów. I na koniec, ale równie ważny pozostaje dla nas zrównoważony rozwój. Świat się zmienia i jako lider eko-rewolucji jesteśmy przekonani, że nasze produkty mogą odgrywać jeszcze ważniejszą rolę w gospodarce zamkniętego obiegu”, mówi Stijn Vermeulen, CEO Deceuninck Europe. Te trzy ważne filary są fundamentem przedefiniowania pozycjonowania marki Deceuninck oraz wyrażają nową ambicję firmy, by stać się dostawcą rozwiązań dla lepszego, zrównoważonego świata.

Wdrożenie i zakomunikowanie zdefiniowanego na nowo pozycjonowania marki Deceuninck zaznaczone zostało także odświeżeniem identyfikacji wizualnej marki. Również tutaj Deceuninck pozostaje wierny swoim korzeniom: logo, które stało się znakiem rozpoznawczym firmy na całym świecie, pozostaje niezmienione. Wprowadzono za to nową ikonę w kształcie korony, składającą się z kształtów nawiązujących do granulatów i profili. Korona – gdyż nazwa firmy wypowiadana w języku niderlandzkim brzmi jak „the king”, czyli król. I na koniec, także hasło przewodnie zostało zmienione, aby lepiej wyrażać nowo zdefiniowaną ambicję firmy – w krótki, ale zdecydowany sposób. „Framing the future together” (Kształtujemy przyszłość razem). „„Framing” odnosi się do ram okiennych, a więc podstawowego produktu firmy, ale także wspólnego działania na rzecz przyszłości”, mówi Stijn Vermeulen.

Nowa tożsamość marki Deceuninck w Europie będzie sukcesywnie wdrażana zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie, w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

 

 

 

.