Aktualności firm członkowskich

PORTA, pomimo pandemii, zwiększa obroty sprzedaży i planuje dalsze wzrosty

By 15 września 2020 18 września, 2020 No Comments

Porta KMI Poland S.A., jeden z liderów produkcji drzwi w Europie, w pierwszym półroczu 2020 r. osiągnęła obroty ze sprzedaży na poziomie 265 mln, które są o 35 mln zł wyższe od planowanych. Wyższy jest również zysk firmy. Taki wynik udało się osiągnąć, pomimo panującej pandemii.

W każdym roku PORTA sukcesywnie inwestuje dużą część swojego zysku realizując zaplanowany program inwestycyjny. To gwarantuje ciągły rozwój oferty, systemów obsługi oraz systematyczny wzrost obrotów.
Ostatnie lata zaowocowały przede wszystkim uruchomieniem nowoczesnej fabryki Porta STEEL oraz zaawansowanej linii technologicznej TechnoPORTA. Są to ogromne inwestycje, które na wiele lat umocnią pozycję PORTA jako lidera w branży. W trakcie realizacji nadal pozostaje budowa unikalnego na skalę Europy Magazynu Centralnego w Nidzicy oraz nowoczesnej linii PORTAFrame. Ponadto w firmie uruchomiono wiele projektów oddolnych, które w znaczący sposób usprawniają procesy zamawiania oraz produkcji co w znaczącym stopniu poprawiło efektywność pracy i terminowość produkcji.

Inwestycje w automatyzację procesów produkcyjnych i tworzenie nowoczesnych parków maszynowych to gwarancja utrzymania konkurencyjności na rynku i stałych przyrostów sprzedaży. W  2018 sprzedaż zamknęła się na poziomie 419 mln, w 2019 osiągnęła 475 mln, a w roku 2020 planujemy zdecydowanie przekroczyć 500 mln zł. Obecna wysoka dynamika sprzedaży krajowej i eksportowej, powiązana głównie z rynkiem inwestycyjnym, już w podsumowaniu połowy roku przyniosła nam dodatkowe 35 mln zł powyżej przewidywanego poziomu obrotów. – Jacek Woźniak Dyrektor Sprzedaży PORTA DRZWI

Wzrosty obrotów oraz dobre wyniki finansowe spółka osiąga również dzięki konsekwentnie realizowanej strategii sprzedażowo-marketingowej. PORTA ma nadzieję potwierdzić optymistyczne prognozy również przy podsumowaniu całego 2020 roku.