Aktualności firm członkowskich

NOVET na podium Regatta Business Poland

By 9 września 2020 No Comments

Dowodzona przez skippera Przemysława Kaczmarka załoga NOVET zajęła trzecie miejsce na podium pełnomorskich regat odbywających się na wodach Adriatyku. W klasie ORC 3 lepsze wyniki udało się uzyskać jedynie załogom reprezentującym marki Porta i Spec Bau.

Pomimo zmiennych warunków atmosferycznych i wymagającej sporych umiejętności nawigacyjnych trasy, zawody stały na wysokim poziomie. Spośród zawodowych żeglarzy rywalizujących w klasie PRO najlepsza okazała się załoga Capek Bruk na jachcie Cesar, drugie miejsce zajęli żeglarze Alteris na jednostce o nazwie Shark, a trzecie drużyna Zee Sailing Team. Z kolei w klasie ORC 1 na podium stanęły załogi Alteris, Porta oraz Rajskie Jadło.

Regaty branży budowlanej rozgrywane są cyklicznie od kilku lat. Oprócz walorów sportowych, zawody stanowią znakomitą okazję do integracji branży i wymiany doświadczeń. Co więcej poprzez promocję polskich marek budowlanych mają realny wpływ na zwiększenie rozpoznawalności rodzimych firm na konkurencyjnych europejskich rynkach.

Tegoroczne regaty odbywały się pod honorowym patronatem Polskiego Związku Żeglarskiego. Z kolei patronat branżowy nad zawodami objął Polski Związek Okna i Drzwi (POID).