Aktualności firm członkowskich

Bezpieczne wietrzenie latem: Roto TiltSafe – okna antywłamaniowe, nawet uchylone

By 24 sierpnia 2020 No Comments

Do domów jednorodzinnych włamywacze najczęściej dostają się przez okna. Szczególnie latem, gdy – zapewniając dostęp chłodnego powietrza – pozostawiamy je uchylone. 

Aby umożliwić bezpieczne wietrzenie, Roto stworzyło innowacyjną funkcję okuć do okien – Roto TiltSafe. Rozwiązanie skutecznie

fot. Roto | Roto TiltSafe – bezpieczne wietrzenie latem

zabezpiecza przed wyważaniem w klasie RC 2, nawet gdy okno jest w pozycji uchylonej.

Okno z funkcją Roto TiltSafe RC2 można pozostawić uchylone na szerokość 6,5 cm, pozwalając na odczuwalny dopływ tlenu, bez obaw o bezpieczeństwo dobytku i domowników. Taka szerokość uchylenia skrzydła zapewnia skuteczną wymianę powietrza, umożliwia chłodzenie i zapobiega gromadzeniu się wilgoci. Jednocześnie uchylone okno pozostaje zabezpieczone i odporne na wyważenie z użyciem narzędzi, takich jak klin, wkrętak i młotek. Okucie Roto TiltSafe gwarantuję odporność antywyważeniową zgodnie z wymaganiami klasy RC 2.

 

fot. Roto | Roto NX z funkcją TiltSafe – uchył w klasie RC2

Konstrukcja bezpiecznego uchylenia

Za ochronę przed wyważeniem odpowiada specjalna konstrukcja okucia. Zastosowane w niej elementy: trzy stalowe zaczepy antywłamaniowe, w połączeniu z antywyważeniową rolką ryglującą i klamką zamykaną na klucz, skuteczne stawią opór nieproszonym gościom. Okno z okuciem Roto TiltSafe sprawdzi się w sypialniach i łazienkach – można zostawić uchylone skrzydło na noc. Okno z funkcją Roto TiltSafe polecane jest też do pomieszczeń na parterze, takich jak salon czy gabinet, gdzie ochrona antywłamaniowa jest szczególnie pożądana.

Zaprojektowane do inteligentnego domu

Funkcja Roto TiltSafe jest elementem nowego okucia Roto NX. dostępna jest w dwóch wariantach: jako wersja klasyczna – obsługiwana manualnie oraz wersja sterowana elektrycznie. W obu zachowano maksymalną szerokość uchylenia umożliwiając lepszą wymianę powietrza. Roto TiltSafe RC2 zostało nagrodzone tytułem Innowacyjne Rozwiązania Branży Stolarki 2020.