Aktualności firm członkowskich

Induline GLF-925 Glasleistenfüller – nowy produkt firmy Remmers do uszczelniania ościeżnic skrzydeł i listew przyszybowych

By 18 sierpnia 2020 No Comments

Induline GLF-925 jest uniwersalnym wypełniaczem silikonowym wyposażonym w system sieciowania alkoksy, przeznaczonym do uszczelniania wręgu ram skrzydeł okiennych i drzwiowych oraz listew przyszybowych. Zastosowany we wręgu ramy wydatnie zmniejsza straty ciepła i poprawia ogólną szczelności ramy (zgodnie z instrukcją IVD nr 10).

Wyróżniki:
» Łatwe stosowanie
» Poprawa szczelności (zgodnie z instrukcją IVD nr 10)
» Zmniejsza straty ciepła dzięki uszczelnieniu podstawy wręgu
» Zapobiega tworzeniu się kondensatu powstającego wskutek napływu ciepłego powietrza i chroni przed wilgocią u podstawy wręgu
» Zoptymalizowany profil przyczepnościowy do łatwego usuwania listew przyszybowych
» Kolorystycznie dopasowany do zespolenia krawędzi
» Dostępne w rękawach o poj. 600 ml
Induline GLF-925 zapobiega skraplaniu się pary wodnej na wskutek przedostawania się ciepłego powietrza, chroniąc w ten sposób przed gromadzeniem się we wrębie szybowym kondensatu, który nieodprowadzony może prowadzić do uszkodzenia powłoki lakierowej i zmian wymiarowych drewnianych skrzydeł okiennych.
Induline GLF-925 po usieciowaniu jest materiałem trwale elastyczny, nie wchodzącym w reakcję z uszczelnieniem krawędzi pakietu szybowego i szkłem laminowanym. Zgodnie z normą DIN 52452 część 4 wykazuje się właściwą tolerancją do powłok malarsko-lakierniczych. Charakteryzuje się optymalną przyczepnością w porównaniu z konwencjonalnymi uszczelniaczami do szyb, co sprawia, że odklejenie listew przyszybowych podczas wymiany szyby lub prac naprawczych nie nastręcza najmniejszych problemów. Produkt jest łatwy w użyciu i przyjazny w aplikacji oraz jest dostępny w ciemno-szarym odcieniu, kolorystycznie dopasowanym do koloru zespolenia krawędzi pakietu szybowego.