Aktualności POID

Kolejne szkolenia w ramach grupy „Porozmawiajmy o DOBRY MONTAŻU”

By 28 maja 2020 No Comments

Kolejne firma członkowska POiD angażuje się w działania grupy „Porozmawiajmy o DOBRYM MONTAŻU”, która funkcjonuje jako jedna z inicjatyw kampanii „DOBRY MONTAŻ”, organizowanej przez Związek POiD.

Firma PORTA przygotowała m.in. cykl filmów instruktażowych o zasadach instalacji drzwi wewnątrzklatkowych w oparciu o wybrane pomysły uczniów, zgłoszone przez nich podczas specjalnego konkursu.

Dzięki grupie „Porozmawiajmy o DOBRYM MONTAŻU” uczniowie szkół branżowych mogą zdobywać przydatne informacje związane z prawidłową instalacją stolarki budowlanej za pomocą social mediów, czyli w sposób nowoczesny, dostosowany do aktualnej sytuacji. Czas spędzony poza murami szkoły może być bardzo owocny, zwłaszcza jeśli swoją wiedzą dzielą się eksperci – w tej roli występują Partnerzy oraz Ambasadorzy kampanii „DOBRY MONTAŻ”. Społeczność „Porozmawiajmy o DOBRYM MONTAŻU” liczy już dziś niemal 100 członków, a opiera się o interakcję online – uczniowie w czasie rzeczywistym mogą uzyskiwać odpowiedzi na interesujące ich pytania, korzystać z filmowej bazy wiedzy i zaplanowanych szkoleń live.

Firma PORTA, korzystając ze swoich doświadczeń w ramach Akademii DOBREGO MONTAŻU PORTA, przygotowała dla uczestników grupy konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Uczniowie wysyłali nurtujące ich pytania, zagadnienia czy problemy dotyczące montażu drzwi wewnątrzlokalowych. Na tej podstawie zrealizowane zostały aż 3 ciekawe filmy (a twórców pomysłów za nie nagrodzeni), w tym m.in. o narzędziach używanych do montażu tego typu produktów czy prawidłowym pomiarze otworu montażowego. Następnym konkursowym wyzwaniem PORTA dla młodzieży jest stworzenie prostego STORYBOARDU – graficznej instrukcji montażu drzwi wewnątrzlokalowych. Na podstawie wybranej instrukcji ekspert firmy zamontuje produkt w czasie rzeczywistym.

W czerwcu przewidziane są kolejne aktywności na grupie „Porozmawiajmy o DOBRYM MONTAŻU” – zapraszamy do śledzenia informacji na ten temat.