Aktualności POID

Związek Polskie Okna i Drzwi partnerem platformy Buy Poland

By 12 maja 2020 No Comments

Związek POiD objął patronatem platformę promocji potencjału eksportowego polskiej gospodarki Buy Poland (www.buypoland.pl),zainicjowaną przez Grupę MTP, organizatora Targów BUDMA oraz Windoor-tech. Jej celem jest aktywne wsparcie rodzimego biznesu w zdobywaniu zagranicznych zleceniodawców.

Buy Poland  to internetowy, aktywny katalog, który zawierać będzie informacje o tysiącach producentów z najsilniejszych polskich branż, w tym branży stolarki budowlanej. „Między innymi w ten sposób pragniemy wesprzeć polskich producentów w trudnej gospodarczo sytuacji, w jakiej się obecnie znaleźliśmy” – czytamy w liście Zarządu Grupy MTP do Prezesa Związku Polskie Okna i Drzwi.  Aktualnie na Buy Poland znajdują się profile i oferty kilkudziesięciu producentów stolarki, ale każdego tygodnia do inicjatywy dołączają kolejne firmy.

Już w pierwszym dniu międzynarodowej kampanii Buy Poland, skierowanej do kupców branży stolarki budowlanej, oferty polskich producentów okien, osłon, drzwi, bram i ogrodzeń zainteresowały niemal 2 000 potencjalnych klientów! Profile przedsiębiorstw z tej branży najczęściej, jak dotąd, odwiedzali kupcy z takich krajów jak: Belgia, Białoruś, Bułgaria, Estonia, Francja, Holandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Rosja, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Ukraina, USA oraz Włochy.