Aktualności POID

Związek Polskie Okna i Drzwi partnerem platformy Buy Poland

Związek POiD objął patronatem platformę promocji potencjału eksportowego polskiej gospodarki Buy Poland (www.buypoland.pl),zainicjowaną przez Grupę MTP, organizatora Targów BUDMA oraz Windoor-tech. Jej celem jest aktywne wsparcie rodzimego biznesu w zdobywaniu zagranicznych zleceniodawców.

Buy Poland  to internetowy, aktywny katalog, który zawierać będzie informacje o tysiącach producentów z najsilniejszych polskich branż, w tym branży stolarki budowlanej. „Między innymi w ten sposób pragniemy wesprzeć polskich producentów w trudnej gospodarczo sytuacji, w jakiej się obecnie znaleźliśmy” – czytamy w liście Zarządu Grupy MTP do Prezesa Związku Polskie Okna i Drzwi.  Aktualnie na Buy Poland znajdują się profile i oferty kilkudziesięciu producentów stolarki, ale każdego tygodnia do inicjatywy dołączają kolejne firmy.

Już w pierwszym dniu międzynarodowej kampanii Buy Poland, skierowanej do kupców branży stolarki budowlanej, oferty polskich producentów okien, osłon, drzwi, bram i ogrodzeń zainteresowały niemal 2 000 potencjalnych klientów! Profile przedsiębiorstw z tej branży najczęściej, jak dotąd, odwiedzali kupcy z takich krajów jak: Belgia, Białoruś, Bułgaria, Estonia, Francja, Holandia, Irlandia, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Rosja, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Ukraina, USA oraz Włochy.