Aktualności POID

Targi FENSTERBAU FRONTALE w Norymberdze w 2022 roku

By 17 kwietnia 2020 No Comments

Jak już wiemy organizatorzy największych targów okien, drzwi i fasad FENSTERBAU FRONTALE zadecydowali o odwołaniu targów w 2020 roku. Nowa data została wyznaczona na 29 marca – 1 kwietnia 2022 r.

Pandemia koronawirusa postawiła świat w obliczu kryzysu, którego skutków jeszcze dzisiaj nie można do końca oszacować. Wiele branż już dzisiaj stoi w obliczu ogromnych strat zarówno finansowych jak i psychologicznych. Organizatorzy targów i wielu eventów zostali postawieni przed trudnym zadaniem zmiany formy imprez targowych lub ich odwołaniu. Tak też stało się w przypadku największych targów branży stolarki otworowej w Europie. Po wcześniejszym przesunięciu daty targów na czerwiec, ostatecznie podjęto decyzję o odwołaniu edycji 2020 r.

Po ogłoszeniu nowego terminu FENSTERBAU FRONTALE, który przypadał na czerwiec wiele firm podjęło decyzję o rezygnacji z udziału w targach, ze względu na zbyt duże ryzyko spowodowane Covid-19. Związek Polskie Okna i Drzwi, po zebraniu opinii wśród przedstawicieli firm branży stolarki budowlanej, wystosował petycje do organizatorów targów z sugestią przeniesienia ich na październik 2020. Utrzymująca się w dalszym ciągu sytuacja epidemiczna ostatecznie zmusiła organizatorów do odwołania imprezy w tym roku – mówi Paweł Wróblewski, dyrektor zarządzający w Związku Polskie Okna i Drzwi.

Chcielibyśmy bardzo podziękować za liczne i konstruktywne dyskusje przedstawicielom branży w ciągu ostatnich kilku dni. Były one dla nas ogromnym wsparciem w procesie decyzyjnym. Niestety, w dobie tak wielkiego kryzysu i zagrożenia jakie niesie za sobą koronawirus, nie możemy realizować naszych celów, którymi jest stworzenie miejsca rozwijania relacji biznesowych dla wystawców i zwiedzających z FENSTERBAU FRONTALE i HOLZ – HANDWERK – wyjaśnia Petra Wolf, Członek zarządu NürnbergMesse.

Na targach FENSTERBAU FRONTALE i HOLZ – HANDWERK w Norymberdze mogło by wziąć udział ponad 1300 wystawców z 42 krajów i ponad 110 000 odwiedzających z ponad 100 krajów. Anulowanie wydarzenia to wielka strata dla branży, jednak dziś wydaje się ona właściwa, ponieważ zdrowie ludzi jest bezcenne.