Aktualności firm członkowskich

Funkcjonalna dekoracja okien – odkryj automatykę do zasłon od Somfy

By 27 czerwca 2019 26 września, 2022 No Comments

Zasłony ze szczyptą nowoczesnej technologii? Wygodne sterowanie dostępem światła dziennego do pomieszczeń? Somfy wprowadza na rynek nowe napędy Movelite™ i Glydea™ Ultra, które wraz z dostępnym już w ofercie  napędem Irismo® stanowią pełną gamę automatyki do zasłon, do wykorzystania w każdym wnętrzu.  

Choć z roku na rok rośnie popularność różnego typu rolet, również tych wyposażonych w napędy elektryczne, klasyczne zasłony i firany mają wciąż ogromną rzeszę zwolenników. Wykorzystujemy je do typowych okien i do przeszkleń o dużej powierzchni. Z jednej strony podkreślają charakter wnętrza i nadają mu przytulnego klimatu, a z drugiej – niezawodnie pomagają chronić naszą prywatność.
Somfy, lider automatyki domowej i systemów sterowania, oferuje gamę przewodowych i bezprzewodowych napędów: Irismo®, Movelite™ i Glydea™ Ultra. Dzięki nim zasłony zyskują nowoczesny wymiar i wygodną funkcję sterowania – bez konieczności wstawania z fotela, a nawet zdalnie.

  • Movelite™ – przystępne i eleganckie rozwiązanie do zasłon o wadze do 35 kg
  • Irismo® – napęd bezprzewodowy o łatwej instalacji, zasilany akumulatorowo
  • Glydea™ Ultra – rozwiązanie premium, wyróżniające się ultra cichą pracą

Lekki i płynny ruch zasłon

Automatyka Somfy to przede wszystkim możliwość komfortowego sterowania zasłonami za pomocą pilota, eleganckiego nadajnika naściennego czy nawet z poziomu aplikacji w naszym smartfonie. Regulujemy dostęp światła dziennego do wnętrz bez żadnego wysiłku, niepotrzebnych szarpnięć, które mogą niszczyć tkaninę. „Zasłony sterowane elektrycznie pozwalają precyzyjnie dostosować ilość światła, które dostaje się do domu w dowolnym momencie. Dzięki połączeniu wybranego napędu i karnisza elektrycznego z centralą smart home, np. TaHoma Premium i opcji scenariuszy możemy sterować nimi tak, aby były zasunięte w godzinach największego nasłonecznienia. Dzięki temu unikniemy przegrzania się wnętrza. Ponieważ zasłony rozpraszają światło, zapomnimy o odblaskach na monitorze komputera lub telewizora. Sterowanie zasłonami ochroni również meble, dzieła sztuki, dywany, a nawet powierzchnie drewniane przed szkodliwym wpływem zbyt intensywnych promieni słonecznych” – mówi Aleksandra Pyziak, Marketing Manager w Somfy.

Ważny jest piękny efekt

Zasłony sterowane elektrycznie znajdą zastosowanie w każdym wnętrzu. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie stawiamy na piękno: w domach, apartamentach i mieszkaniach, jak również w budynkach użyteczności publicznej, jak centra konferencyjne, pokoje hotelowe, centra wellness i spa, a nawet salony pokazowe czy recepcje. Napędy Somfy wyróżniają się niewielkim rozmiarem, a to sprawia, że są one całkowicie ukryte pod tkaniną. Dodatkowo gwarantują perfekcyjne ułożenie każdej zasłony: można je stosować do zasłon długich i ciężkich, klasycznych prostych, a także osiągnąć nienaganne falowanie.

Otwieranie na jedną stronę lub na sposób teatralny, montaż naścienny lub do sufitu – napędy wraz z karniszami przygotowanymi na wymiar dają nieograniczone możliwości zastosowania w zależności od stylu i przeznaczenia wnętrza. Dzięki funkcji miękki start i stop (wolniejsza praca napędu na początku i na końcu) automatyka Somfy chroni przed szarpnięciami i zasłony zachowują piękno na dłużej.

Rozszerzona ochrona

Automatyka do zasłon może okazać się nieoceniona podczas wakacyjnych wyjazdów. Tkanina może odsłaniać okna i je zasłaniać tak, by symulować obecność domowników i odstraszać nieproszonych gości. Warto zwrócić uwagę, że elektryczne karnisze to tylko jeden z elementów smart home, który podnosi poziom komfortu i bezpieczeństwa w naszych mieszkaniach i domach każdego dnia. Dziś możemy zdalnie z poziomu smartfona czy tabletu, a nawet za pomocą komend głosowych sterować chociażby roletami zewnętrznymi, żaluzjami, markizami, pergolami, bramami wjazdowymi czy garażowymi, alarmami czy kamerami.

Napędy do zasłon Irismo®, Movelite™ i Glydea™ Ultra marki Somfy to wszechstronne i innowacyjne rozwiązania, które nadadzą każdemu wnętrzu nowoczesny design, funkcjonalność i nutę elegancji. To prestiż, na który możemy pozwolić sobie w każdym domu i mieszkaniu.

SOMFY – to światowy lider w zakresie systemów inteligentnego sterowania i automatyki do rolet, bram i żaluzji w budynkach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Somfy od lat opracowuje rozwiązania, które wprowadzają domy na poziom Internetu Rzeczy (Internet of Things). Łączy ze sobą jednym systemem różne urządzenia, zmieniając domy na całym świecie w komfortowe i bezpieczne „domy inteligentne”. Wysoką jakość produktów firmy Somfy ceni 220 milionów użytkowników.

Firma powstała w 1969 roku w Cluses we Francji. Międzynarodowy zasięg działalności obejmuje 160 oddziałów w 60 krajach na całym świecie, zatrudniając 8000 pracowników.
W Polsce spółka istnieje od 1996 roku. W 2014 roku powstała należąca do Somfy fabryka SOPEM w Niepołomicach. Obecnie oprócz jednostki produkcyjnej oraz Działu Badań i Rozwoju, funkcjonuje w Niepołomicach Wschodnioeuropejska Platforma Dystrybucyjna, która dostarcza produkty do odbiorców z całej Europy Środkowo-Wschodniej.